CVIČENÍ MIMINKA 3- cca18 MĚSÍCŮ

Cvičení od 3 do cca 18 měsíců

LEDEN 2023  od 2.1.2023 - informace u lektorky
Nabídka - rozvrh 
LEKTORKA Vám podá veškeré informace:

Zorka - 775150556

MIMINKA 3-12 měsíců

Září 2018
Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců
Pokud Vám nevyhovuje den, kontaktujte nás : Zorka 775 150 556
Cvičení od 3 do 12 měsíců

Miminka budou cvičit již jen v uzavřeném KURZU = 4 +1 hodin

Miminka se Zorkou - září 2014
Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců Cvičení od 3 do 12 měsíců

Délka cvičební hodiny cca 45minut
Cvičení se dělí do několika podskupin :

3-6 měsíců (děti cvičí 25-30 minut)
V tom to období si již dítě začíná prohlížet ručičky, poznávat je ústy a začíná si s nimi hrát. V poloze na bříšku se opírá o předloktí a sleduje své okolí a s postupem času paže natahuje a začíná stále více sledovat.
Cvičením v tomto období podporujeme správný vývoj ve středové ose tělíčka, posilujeme svaly v poloze na bříšku v leže na oveballu i gymballu.
Pomocí správné stimulace, náš hlas (písničky a říkanky), hračka, naše prsty u dítěte rozvíjíme smysly (zrak, hmat, sluch i chuť).
Maminka cvičí s dítětem v náručí (klubíčko), v poloze na nohou, na podložce, ve stoje (klubíčko, tygřík) na míčích, používáme padák, talíře, šátky.
V tomto období zařazuji i ukázky masáží a protikolikové cviky, povídáme si o šátkování a správném nošení dětí během dne.
 
Na konci hodiny maminky cvičí sami na overbalech a gymballech na protažení a zpevnění těla .

6-9 měsíců (děti cvičí 30-35 minut)

V lehu na zádech už dítě poznává prstíky u nohou, drží rovnováhu a umí se přetočit samo na bříško. Začíná fáze plazení a podávání si hraček. Poloha „na čtyřech“ se někdy podaří a v 8 měsících se pohupuje vpřed a vzad. Některé děti se již v 9 měsících posadí.
Cvičení v tomto období podporuje koordinaci těla, rovnováhu a motivuje dítě do polohy „na čtyřech. Neposazujeme děti, pokud se neposadí sami.
Opět se cvičí na míčích, používají se zde hračky, kostky, šátky, talíře, padák a další. Rozvíjíme jemnou motoriku nabízíme hračky, bubnujeme, mačkáme a zkoušíme různé materiály. Díky míčům můžeme stimulovat plosku nohy, rovnováhu a posilovat celé tělo. Díky písničkám a říkankám procvičujeme prstíky, paže a nožičky. Děti milují změnu polohy a písničky. Tancujeme, cvičíme v náručí ve stoje, v lehu, v sedu. Zařazujeme sem již „akrobatická cvičení“.
 
Na konci hodiny maminky cvičí sami na overbalech a gymballech na protažení a zpevnění těla.

9-12 měsíců (děti cvičí 40-45 minut)

Dítě v plné síle objevuje svět kolem sebe. Nevydrží v poloze na zádech a začíná se pomalu stavět. První krůčky směřují do stran a to také podporujeme v hodinách - chůze stranou kolem gymballu, maminky. Až dítě začne chodit samo, pak teprve rozvíjíme chůzi vpřed (nevodíme dítě za jednu ruku, dokud samo nechodí).
V tomto období je největší podpora pohybu „na čtyřech“. Dítě přelézá, podlézá, leze do obručí a tunelů a tím se učí nejen překonávat překážky, ale učí se odvaze a posiluje svalstvo celého těla. Rozvíjíme jemnou motoriku ruky - skládání kostek, houbiček a terčíků, manipulace s míčky a kelímky, bubnování. Posilujeme svalstvo a koordinaci na gymballech a overballech. 
Více času už tráví dítě mimo náruč maminky. Opět využíváme míče, padák, skládačky, kostky, houbičky, šátky.
 
Na konci hodiny maminky cvičí sami na overbalech a gymballech na protažení a zpevnění těla.

Věci s kterými cvičíme jsou bezftalátové (vylen), omyvatelné, pratelné a pravidelně se dezinfikují.